stolec wymieszany z krwią

Zakażenie przewodu pokarmowego bakteriami wytwarzające toksyny enterokrwotoczne objawia się biegunką z krwią, bólem brzucha, podwyższoną temperaturą. Udaj się na Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR).

Krwawienie z żylaków przełyku zwykle powoduje stolec czarny jak smoła. W przypadku bardzo nasilonego krwawienia powoduje krew w stolcu. Udaj się na Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR).

Polipy jelit objawia ją się krwią w stolcu, bólem brzucha lub nie powodują żadnych dolegliwości. Udaj się do gastroenterologa w odpowiednim województwie.

Zator tętnicy krezkowej objawia się silnym bólem brzucha, bladą, spoconą skórą. Dzwoń na pogotowie lub udaj się na Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR).

Żylaki odbytu objawia ją się bólem odbyty, pasemkami krwi na stolcu, swędzeniem odbytu. Udaj się do gastroenterologa lub proktologa w odpowiednim województwie.

Malformacje naczyniowe są miejscowymi zmianami budowy naczyń i ich połączeń. Ściany tych naczyń mają nieprawidłową budowę i łatwiej ulegają przerwaniu.  Udaj się do gastroenterologa lub proktologa w odpowiednim województwie lub na Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR).

Nowotwory odbytu mogą długo przebiegać skąpoobjawowo. Dlatego konieczna jest zawsze wizyta u lekarza w przypadku stwierdzenia zmiany rytmu wypróżnień lub krwi w stolcu (nawet jeśli ma się potwierdzone żylaki odbytu). Może również powodować śluzową lub ropną wydzielinę. Udaj się do gastroenterologa lub proktologa w odpowiednim województwie.

Udostępnij ten wpis na portalu społecznościowym lub komunikatorze - niektóre z dolegliwości opisanych na stronie eMedea.pl dotyczą wielu ludzi. Udostępniając informacje pomagasz:

Udostepnij na Facebooku dolegliwość Udostepnij Naszej-Klasie dolegliwość Udostępnij na Tweeterze Ustaw status na Gadu-Gadu